25% karetek pogotowia nie wyjeżdża - ratownicy24.pl

25% karetek pogotowia nie wyjeżdża

Z początkiem września ratownicy medyczni zaczęli strajkować. Są zmęczeni, pracują ponad normę, stawki są niskie, a warunki pracy trudne. 25% karetek nie wyjeżdża, w zamian latają helikoptery LPR.

25% karetek
istockphoto

Śmigłowce latają do stłuczek

Kilka dni temu doszło do kolizji skutera z samochodem osobowym i to kilkaset metrów od stacji pogotowia ratunkowego. Nikomu nic się nie stało, wypadek nie był poważny, a i tak zamiast karetki wylądował śmigłowiec. To zdarza się coraz częściej.

Zapowiedziano pomoc strażaków i żołnierzy

Minister Zdrowia w wywiadzie dla serwisu TVN24 był pytany o to, czy jest świadomy ile ambulansów nie wyruszyło do zgłoszeń i przyznał, że nie wyjechało 25% wszystkich karetek. Zapewnia jednak, że sytuacja jest pod kontrolą.
„To jest bardzo dużo, to jest informacja bardzo niepokojąca, ale również chcę wszystkich państwa zapewnić, że dojazd i bezpieczeństwo karetek jest zapewnione, bo obserwujemy też równolegle jak wyglądają czasy dojazdu zespołów ratownictwa medycznego i one, póki co, się nie zmniejszyły” – mówił Niedzielski dla TVN24.
Gdyby jednak całe zaplecze ratownictwa medycznego nie było wystarczające, uruchomią wojsko. Jak zapewnia Adam Niedzielski, udział żołnierzy planują ze względu na „przygotowywania się na wszystkie scenariusze”.

źródło: www.money.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.