Apel wiceministra zdrowia do ratowników medycznych - ratownicy24.pl

Apel wiceministra zdrowia do ratowników medycznych

apel wiceministra zdrowia
fot. iStock

Waldemar Kraska zaapelował do ratowników medycznych. Muszą zaprzestać obecnej formy protestu. To narażenie na utratę zdrowia i życia pacjentów.

„Wielokrotnie niestety nie ma dialogu między pracodawcami a ratownikami medycznymi, dlatego zaapelowałem, by taki dialog został nawiązany – stwierdził wiceminister Kraska. – Myślę, że rozmowa i dialog to jest właśnie to miejsce, w którym można wypracować ten kompromis”.

Wiceminister zdrowia przypomniał także pracodawcom, którzy są w sporze z ratownikami o nakładach finansowych, jakie wpłynęły od 2015 roku do budżetu PRM. Mowa o 600 mln dodatkowych środków. Natomiast od 2019 roku, czyli momentu, od kiedy Kraska jest w ministerstwie zdrowia, przekazano pieniądze na zakup 421 ambulansów.

Apel ministra zdrowia znajdziecie poniżej.

źródło: www.pulsmedycyny.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.