Jakub Zachaj - ratownicy24.pl
Reklama

Wyszukaj w serwisie

Jakub Zachaj

Ratownik medyczny, pielęgniarz związany z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym Dziecięcym Szpitalem Klinicznym WUM.

Instruktor First Response Emergency Care (FREC), NAEMT First On The Scene (FOTS), NAEMT Tactical Combat Casualty Care (TCCC), NAEMT Prehospital Trauma Life Support, a także Stop The Bleed.

W latach 2012-2021 związany ze służbami mundurowymi (funkcjonariusz oraz żołnierz zawodowy). W latach 2015-2022 związany z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej. Uczestniczył w misjach szkoleniowych w Libanie, Palestynie oraz Ugandzie; był koordynatorem projektów rozwojowych ochrony zdrowia na terenach Palestyny. Prowadził szkolenia jednostek straży pożarnej w Kenii. Był również odpowiedzialny za logistykę Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Absolwent licznych kursów z zakresu planowania, prowadzenia i oceny skuteczności działań podejmowanych w zakresie pomocy humanitarnej organizowanych przez WHO. Uczestnik stażu z zakresu zarządzania sytuacjami kryzysowymi w Magen David Adom Israel w 2019 roku.

W latach 2020-2021 asystent w Zakładzie Medycyny Ratunkowej Dzieci WNoZ WUM, a następnie w Zakładzie Ratownictwa Medycznego WNoZ WUM. Od roku 2021 instruktor w European Security Academy, w ramach której odpowiadał za stworzenie i przeprowadzenie szkoleń z zakresu medycyny taktycznej dla jednostek policji i wojska (Malta, Bangladesz, Nigeria, Ukraina) oraz kursów przygotowujących do pracy przyszłych agentów ochrony (w zakresie pierwszej pomocy). Współtworzył kursy z zakresu udzielania pomocy w przypadku skażenia i oddziaływania bronią masowego rażenia, a także certyfikowanego kursu udzielania pomocy poszkodowanym w warunkach offshhore/austere medicine.

W roku 2022 piastował stanowisko doradcy ds. bezpieczeństwa w Polskiej Akcji Humanitarnej. Członek Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od 2023 roku. W roku 2023 ukończył kurs Intensive Care for Austere and Remote Environments (iCARE) w College of Remote & Offshore Medicine na Malcie.

Od 2022 roku z ramienia ZRM WNoZ WUM zaangażowany w liczne projekty rozwojowe nauczania ratownictwa medycznego i medycyny taktycznej kierowanych do partnerskich ośrodków na terytorium Ukrainy.

Autor licznych prac z zakresu udzielania pomocy w warunkach przedszpitalnych.

Reklama
Reklama
Targi IFRE-EXPO w Kielcach
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.