Co decyduje o wyborze pracy wśród młodych medyków?
Raport Future Health Index 2020 przygotowano na zlecenie firmy Philips. Według zawartych w nim danych, kultura organizacyjna, dostęp do najnowocześniejszego sprzętu i technologii, a także możliwość wsparcia mentorskiego to czynniki, które decydują o wyborze miejsca pracy wśród młodych medyków.
Jest to piąta edycja globalnego raportu, w którym drugi rok z rzędu biorą udział przedstawiciele służby zdrowia z Polski. W tym roku skupia się on także na osobach poniżej 40. roku życia. Porusza kwestie związane z nastrojem panującym wśród tej grupy pracowników uwzględniając zarówno ich obawy, jak i nadzieje.
Wyniki pokazują, że 72 proc. przedstawicieli młodego pokolenia personelu medycznego twierdzi, iż wdrożenie nowych technologii jest istotne dla ich pracy. Natomiast 88 proc. deklaruje, że dostęp do najnowocześniejszego sprzętu jest kluczowa przy wyborze miejsca pracy. Co ciekawe, ponad połowa respondentów uważa, że zdobyte przez nich wykształcenie medyczne nie przygotowało ich do wykonywania zadań związanych z zarządzaniem w biznesie na pełnionym stanowisku. Mniej niż 40 proc. badanych zaznacza, że cyfrowa dokumentacja medyczna jest obiecującym narzędziem w kwestii opieki nad pacjentem.
Cechą charakterystyczną respondentów jest świadomość, że edukacja medyczna nie zapewniła im kilku kluczowych nieklinicznych umiejętności. Jednocześnie młodzi, polscy pracownicy służby zdrowia są ambitni i oddani swoim pacjentom.
Źródło: www.rynekzdrowia.pl