COVID-19: niezbędnik ratownika - ratownicy24.pl

COVID-19: niezbędnik ratownika

niezbędnik ratownika

Niezbędnik ratownika to zbiór wszystkich materiałów dotyczących COVID-19, jakie pojawiły się w naszym serwisie oraz w czasopiśmie „Na Ratunek”. Dzięki temu w jednym miejscu znajdziecie informacje niezbędne w codziennej pracy ratownika medycznego.

🚑 Artykuły merytoryczne

Transport pacjenta:
Kluczowym elementem organizacji pracy Zespołów Ratownictwa Medycznego jest kompleksowe wyposażenie ambulansów w niezbędny sprzęt. Specjalistyczna aparatura oraz materiały medyczne mają w szybki i bezpieczny sposób przyczynić się do sprawnego udzielenia pomocy w nagłym zagrożeniu zdrowia i życia w warunkach przedszpitalnych.

Ochrona indywidualna
Prowadzenie medycznych czynności ratunkowych w zagrożeniu chorobą wysoce zakaźną wymaga zabezpieczenia zespołu ratownictwa medycznego w środki ochrony indywidualnej. W artykułach omówiono procedury bezpieczeństwa w przypadku wystąpienia SARS-CoV-2, postępowanie medyczne oraz dostępne środki ochrony indywidualnej.

Funkcjonowanie oddziałów ratunkowych
Pandemia COVID-19 stała się nowym wyzwaniem dla personelu medycznego w szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR). Prowadzenie badań i leczenia w obliczu bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia personelu medycznego to niespotykane dotąd doświadczenie. Reorganizacja funkcjonowania SOR-u, stosowanie wyposażenia ochronnego na poziomie C, zwiększony reżim sanitarny, ograniczone możliwości diagnostyki i leczenia wpływają na skuteczność opieki w nagłych wypadkach i bezpieczeństwo personelu medycznego.

Prawo
Niezbędnik ratownika to również wiedza na temat prawnych aspektów chorób zakaźnych. Celem artykułu jest przedstawienie polskich instrumentów prawnych dotyczących zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych, ze szczególnym uwzględnieniem COVID-19.

🚑 Video Szkolenia

Ratownicy medyczni, lekarze i pielęgniarki muszą dbać przede wszystkim o własne bezpieczeństwo, tak by móc nieść pomoc pacjentom. Dlatego tak ważne jest rygorystyczne przestrzeganie wytycznych. Sprawdź, w jaki sposób prawidłowo ubrać i rozebrać kombinezon ochronny, tak by nie doszło do zakażenia wirusem SARS–CoV-2 .

🚑 Przydatne linki
🚑 Wywiady
reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.