Czas jest największym prezentem jaki dostajemy - ratownicy24.pl

Czas jest największym prezentem jaki dostajemy

Mateusz Mokrzycki– prowadzi własną firmę, która szkoli z zakresu pierwszej pomocy, działa w wolontariacie, żongluje, nagrywa teledyski, ale przede wszystkim jest ratownikiem i niesie pomoc innym.

ratownik

Brak reakcji ze strony kierowców jest gorszy niż nieumiejętność udzielania przez nich pierwszej pomocy?

Oczywiście, że tak. Myślę, że praktycznie każdego z nas stać na podstawowe odruchy empatii. Czasami bywają zdarzenia bardzo traumatyczne, w których boimy się podejść do zdarzenia, czy też pojazdu. Szybkie zawiadomienie służb ratunkowych ma w tym przypadku duże znaczenie, a jestem przekonany, że do tej czynności nie potrzebujemy szczegółowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Oprócz bycia ratownikiem prowadzisz także własną firmę „PASSIO”, która zajmuje się właśnie prowadzeniem szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Skąd pomysł na taką działalność?

Pomysł przyszedł z upływem czasu pracy w wolontariacie. Prowadząc pierwsze zajęcia dla dzieciaków nie byłem świadomy, że to pokocham, będę to robił na tak dużą skalę i będę w stanie się z tego utrzymać. Ponad trzy tysiące godzin wolontaryjnie przeprowadzonych warsztatów, pokazów, szkoleń dla dzieciaków i młodzieży w różnym wieku przy różnych okazjach – począwszy od lekcji szkolnej po bardzo duże eventy i pokazy na scenie. Dało mi to ogromne doświadczenie, koncepcję firmy i przede wszystkim wspaniałych znajomych, którzy mówili: „Nie czekaj, załóż firmę”! Posłuchałem siebie, posłuchałem znajomych i jednocześnie spełniłem swoje marzenie 😊

Szkolisz, robisz animacje, żonglujesz, nagrywasz teledyski i …pracujesz w pogotowiu. Jak znajdujesz na to wszystko czas?

Jest to bardzo duże wyzwanie, często kosztem odpoczynku. Jednak należę do grupy osób, która nie lubi tracić ani jednej minuty. Czas, który inni przeznaczają na relaks, spotkanie „przy piwie” ja w pełni gospodaruję na aktywności, które sprawiają mi masę radości. Uważam, że czas jest największym prezentem jaki dostajemy, stąd nie chciałbym go zniszczyć ani stracić.

Odpoczywasz czasem?

W obecnym czasie epidemii aż ponad wszelkie oczekiwania 😊 Można rzecz, że odebrałem urlop za wcześniejsze 6 lat. Brak szkoleń, eventów ze względu na pandemię COVID-19 spowodował, że obecnie mam sporo wolnego czasu, który staram się umiejętnie wykorzystać.

Umiejętnie ? Czyli jak?

Tak by nie żałować straconych chwil. Dalego każdą z nich poświęcam głównie rodzinie. Ponadto stworzyłem ręcznie rysowany poradnik pierwszej pomocy, który czeka na wydruk, nagrałem kilka medycznych video z 4 letnim dr Jasiem i przygotowałem wraz z zespołem tekst do kolejnych dwóch coverów ratowniczych 😊

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.