Czy ratownictwo medyczne będzie upaństwowione? - ratownicy24.pl

Czy ratownictwo medyczne będzie upaństwowione?

Z powodu strajku ratowników medycznych, minister zdrowia Adam Niedzielski w „Porannej rozmowie” w RMF FM zasugerował upaństwowienie ratownictwa.

Niedzielski o ratownictwie: czy powinno być upaństwowione?
www.istockphoto.com

„Zaczynam się poważnie zastanawiać się, czy ratownictwo medyczne nie powinno zostać upaństwowione, bo w tej chwili mamy taką dziwną sytuację, że minister zdrowia daje pieniądze poprzez wojewodów, a właścicielami stacji są marszałkowie, którzy mogą mieć różne interesy polityczne, bo jak to jest, że w 9 województwach te same systemowe rozwiązania nie są kontestowane, a w kilku województwach ratownicy nie dogadują się z pracodawcami” – powiedział minister Niedzielski.


Adam Niedzielski tłumaczył, że w konflikcie z ratownikami nikt nie rozumie sytuacji przepływu środków, dlatego potrzebna jest taka zmiana, by stacje w większym stopniu podlegały choćby wojewodom. Dodaje także, że takie rozwiązanie spowodowałoby przesunięcie czy odebranie samorządom kompetencji. Z tego powodu taki projekt wymaga konsultacji i nie jest możliwy do przygotowania z dnia na dzień. Jednak – jak powiedział Niedzielski – za sytuację zawsze odpowiada minister zdrowia, dlatego powinien mieć na to narzędzie wpływu.

Źródło: www.pulsmedycyny.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.