Dobre praktyki dla Zespołów Ratownictwa Medycznego podczas realizacji zleceń wyjazdu w czasie związanym z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (stan na 17.03.2020) - ratownicy24.pl

Dobre praktyki dla Zespołów Ratownictwa Medycznego podczas realizacji zleceń wyjazdu w czasie związanym z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (stan na 17.03.2020)

Zespół w składzie: Radosław Lewandowski, Anna Dekańska, Krzysztof Wiśniewski, Karol Wojtczak, Julia Nadolska oraz Grzegorz Jakubowski opracował dobre praktyki dla ZRM podczas realizacji zleceń wyjazdu w czasie związanym z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Dokument został zatwierdzony przez kujawsko-pomorskiego Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Medycyny Ratunkowej, dra n. med. Przemysława Paciorka.

W dokumencie znalazły się między innymi zalecenia dotyczące przeprowadzania wywiadu przez dyspozytorów medycznych. To właśnie dyspozytor w Karcie Zlecenia Wyjazdu za podstawie zebranego wywiadu odnotowuje informacje, czy występuje podejrzenie koronawirusa na miejscu zdarzenia. Kolejny etap to pogłębiony wywiad medyczny, który może przeprowadzić kierownik ZRM realizujący wezwanie w kodzie 2. Może to zrobić kontaktując się bezpośrednio z numerem wzywającym.

dobre praktyki
Źródło: Dobre praktyki dla Zespołów Ratownictwa Medycznego...

Rekomenduje się, aby wizytę u wzywającego odbył jeden z członków ZRM. Powinien przeprowadzić wywiad medyczny ukierunkowany na wykluczenie podejrzenia zarażenia Covid-19. Ważne jest, aby zachować odpowiednia odległość od osób w pomieszczeniu, unikać ekspozycji na kaszel oraz zred...

Dostęp ograniczony.

Pełen dostęp do artykułu tylko dla zalogowanych użytkowników
zaloguj się zarejestruj się

Komentarze

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.