"Dodaj medykom energii" - ratownicy24.pl

„Dodaj medykom energii”

„Dodaj medykom energii” to hasło, pod którym swoje siły połączyli restauratorzy z Torunia. Celem akcji jest wsparcie pracowników służby zdrowia poprzez dostarczanie im ciepłych posiłków do szpitali. Przedsięwzięcie jest również realizowane w Grudziądzu.

W akcji bierze udział blisko 20 restauratorów z Torunia. Łącza oni swoje siły, aby nieść pomoc oraz docenić wysiłek, jaki ratownicy medyczni, pielęgniarki i pielęgniarze, lekarze wkładają w walkę o zdrowie i życie osób zakażonych.

O samej akcji pozytywnie wypowiadają się między innymi ratownicy medycznie, którzy w rozmowie z TVP Bydgoszcz mówili:

Jest to bardzo miłe zaskoczenie, że tak się skrzyknęli, że wspierają nas i pomagają jak tylko mogą, przywożąc różnego rodzaju posiłki, dania. Jest to naprawdę bardzo miłe i jesteśmy mega, mega zaskoczeni .– Bartosz Górski, ratownik medyczny.

Dostarczają jedzenia, ale też najpotrzebniejsze środki ochrony. Pokazuje to nam, że nie zapomnieli o nas, że jesteśmy tu cały czas, walczymy, w zasadzie dla ludzi, dla społeczeństwa. – Łukasz Zieliński, ratownik medyczny.

Akcję „Dodaj medykom energii” wspiera również Urząd Miejski w Grudziądzu. Rzecznik ratusza, Aneta Adwent zachęca, aby mieszkańcy przynosili suche przekąski oraz napoje w butelkach, które następnie będą przekazywane nie tylko medykom, ale również obsłudze szpitala. Produkty te można przynosić codziennie. Będą one następnie dezynfekowane i raz w tygodniu dostarczane do szpitala.

Na terenie całego kraju trwa również akcja #PosiłekDlaLekarza, do której włącza się coraz więcej restauracji oraz osób prywatnych.

Źródło: https://bydgoszcz.tvp.pl/

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.