Dodatkowe karetki w nadmorskich miejscowościach - ratownicy24.pl

Dodatkowe karetki w nadmorskich miejscowościach

ambulans
fot. iStock

NFZ rozdysponował sześć dodatkowych ambulansów, które będą stacjonować w okresie wakacyjnym w nadmorskich miejscowościach.

Sezonowe karetki wraz z ratownikami mają nieść pomoc turystom oraz mieszkańcom takich miejscowości jak: Świnoujście, Międzyzdroje, Darłowo, Dziwnów, Ustroń Morski, Mielenek czy Pobierowo. Każdy taki dodatkowy zespół składa się z podstawowego zespołu ratownictwa czyli z dwóch ratowników medycznych lub ratownika i pielęgniarki.

NFZ co roku zwiększa liczbę ambulansów ze względu na dużą liczbę interwencji, która w zeszłym roku wynosiła blisko 6,5 tysiąca. Najwięcej wyjazdów było do podtopień, urazów oraz zatruć alkoholowych.

Jak wyjaśnia Piotr Bromber, p.o. dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, w sezonie letnim wzrasta liczba interwencji zespołów ratownictwa medycznego. W związku z tym należy zachować szczególną ostrożność zwłaszcza nad morzem. Pogotowie ratunkowe wyzywać tylko w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

W wakacje liczba ambulansów wzrasta z 82 do 89, które rozlokowane są w 42 miejscowościach.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.