Otwarcie nowej siedziby Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu - ratownicy24.pl

Otwarcie nowej siedziby Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu

Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu ma nową siedzibę. Uroczyste otwarcie nowoczesnego budynku przy ul. Kombajnistów 76 odbyło się 3 kwietnia.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski, wojewoda śląski Marek Wójcik, prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, konsultant krajowy w dziedzinie medycyny ratunkowej prof. Jerzy Robert Ładny oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Nowa siedziba sosnowieckiego pogotowia kosztowała blisko 28 milionów złotych. Ponad 21 milionów złotych na inwestycję przekazało województwo śląskie. – To największa tego typu inwestycja w historii regionu i druga w Polsce powiedział marszałek Jakub Chełstowski.

Nowa siedziba Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu

Budynek będzie spełniał trzy role – znajduje się w nim stacja pogotowia ratunkowego, część dla administracji i dyrekcji placówki oraz część szkoleniowa z salą wykładową i salami przeznaczonymi do symulacji medycznej.

To długo wyczekiwana inwestycja. Cieszę się, że udało się ją zrealizować. Najważniejsze jest to, że pracownicy będą mogli w komfortowych warunkach oczekiwać na wyjazd, odpoczywać i korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych zastosowanych w budynkupowiedział prof. AŚ dr hab. Klaudiusz Nadolny, dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

Przy ul. Kombajnistów 76 stacjonować będą 4 zespoły ratownictwa medycznego oraz zespół transportowy i motocykl ratunkowy.

Jak podkreśla Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu, budynek jest niskoemisyjny i wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne – panele fotowoltaiczne i pompy ciepła. We wszystkich pomieszczeniach zainstalowano ogrzewanie podłogowe i klimatyzację. Budynek ma 2000 metrów kwadratowych przestrzeni użytkowej i stoi na działce o powierzchni 6307 m2.

Źródło: SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu (Facebook)

Reklama

Sklep

Najnowszy numer czasopisma<br />
Na Ratunek 2/2024<br />
<br />
<br />
<br />
<br />

Najnowszy numer czasopisma
Na Ratunek 2/2024
35,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
NOWOŚĆ: Podręczna Tarcza Ratunkowa<br />
<br />
<br />
<br />
 <br />

NOWOŚĆ: Podręczna Tarcza Ratunkowa
49,90 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
NOWOŚĆ: Pacjent pediatryczny w praktyce ratownika medycznego (e-book)<br />
<br />
<br />

NOWOŚĆ: Pacjent pediatryczny w praktyce ratownika medycznego (e-book)


49,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
KSIĄŻKA: Drożność dróg oddechowych w praktyce ratownika medycznego<br />
<br />
<br />

KSIĄŻKA: Drożność dróg oddechowych w praktyce ratownika medycznego


149,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.