Gdzie trafią karetki z Tarnowa? - ratownicy24.pl O tym się mówi

Gdzie trafią karetki z Tarnowa?

Gdzie trafią karetki z Tarnowa?
fot. istockphoto.com

Dwie karetki z Tanowa mają zostać przeniesione. Jest to decyzji Urzędu Wojewódzkiego, jednak ratownicy medyczni oraz prezydent miasta sprzeciwiają się takiemu rozwiązaniu.

Wydział Zdrowia Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przeprowadził analizę z zakresu funkcjonowania PRM w regionie tarnowskim. Wyniki miały wskazać na konieczność przeniesienia między innymi dwóch karetek z Tarnowa do Lisiej Górze i Pleśniej.

Prezydent miasta podkreśla, że aż 81% wyjazdów w gminie Tarnów i Lisia Góra pochodzą właśnie z Tarnowa. Jego zdaniem decyzja Urzędu Wojewódzkiego to duży błąd, którego skutki odczują w szczególności mieszkańcy.

Tarnowski starosta dodaje, że czas dojazdu do poszkodowanego nie jest długi. Zajmuje zaledwie 9 minut w mieście i 15 minut w powiecie. Tym bardziej więc nie rozumie decyzji, która zapadła.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że przeniesienie karetek to wielkie wyzwanie logistyczne. W opinii władz Tarnowa dwa miesiące to zdecydowanie za krótki czas na tego typu przedsięwzięcie. Trzeba bowiem znaleźć odpowiedni budynek, sprawdzić jego wyposażenie, następnie potrzebna jest zgoda sanepidu oraz straży pożarnej.

Ratownik medyczny z Tarnowa również krytykuje pomysł przeniesienia karetek. Zaznacza, że nigdy nie było żadnych skarg od pacjentów na działalność służb ratowniczych. Dodaje również, że w nocy w Tarnowie dostępnych jest jedynie 9 karetek. Teraz ta liczba zmniejszy się, co może stanowić zagrożenie dla pacjentów.

Zgodnie z informacjami zawartymi w piśmie od wojewody, zmiana miałaby nastąpić od 1 stycznia 2022 roku.

źródło: www.rdn.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.