Jak samorząd wspiera ratowników GOPR? - ratownicy24.pl

Jak samorząd wspiera ratowników GOPR?

Marszałek spotkał się z ratownikami krynickiego GOPR. Rozmowy dotyczyły podsumowania działalności medyków, wsparcia dla nich oraz jubileuszu 70-lecia.

Jak samorząd wspiera GOPR?
istockphoto

Marszałek podkreślił, że tylko w grudniu ratownicy GOPR interweniowali już ponad 90 razy. W skali roku jest to od 800 do nawet 1000 akcji ratowniczych. Ich działania pomagają zapewnić bezpieczeństwo nie tylko mieszkańcom, ale również turystom. Dlatego też Samorząd Województwa Małopolskiego od lat wspiera działalność ratowników. Marszałek zaznaczył także, że bezpieczny region, to region atrakcyjny turystycznie.

Od 2012 roku samorząd przeznaczył 4,86 mln złotych na ratownictwo górskie, w tym na grupę krynicką 1 351 500. Natomiast w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej GOPRowcy zakupili  środki ochrony indywidualnej oraz środki i urządzenia do dezynfekcji na łączną kwotę ponad 15 tys. złotych.

źródło: www.starosadeckie.info

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.