V Konferencja Naukowo-Dydaktyczna „Ultrasonografia w medycynie ratunkowej – pułapki ultrasonografii” - ratownicy24.pl

V Konferencja Naukowo-Dydaktyczna „Ultrasonografia w medycynie ratunkowej – pułapki ultrasonografii”

sprawdź szczegóły

 

Szanowni Państwo! 

Jak to mówią… lepiej późno, niż wcale. Po kilku miesiącach od odwołanej grudniowej Konferencji USG podjęliśmy decyzję o ponownej próbie jej zorganizowania.

Już po raz piąty (w drugim podejściu;)) mam przyjemność zaprosić Państwa na krakowską Konferencję Naukowo-Dydaktyczną „Ultrasonografia w medycynie ratunkowej – pułapki ultrasonografii”.

W ostatnim czasie, szczególnie w dobie pandemii, ultrasonografia znalazła w końcu swoje 5 minut. W dużej ilości przypadków poprawiła diagnostykę pacjentów w stanach zagrożenia życia. Jednocześnie w znaczący sposób wzrosła ilość personelu medycznego (nieradiologów), która włączyła ultrasonografię do swojego badania przedmiotowego.
Nie jest jednak tajemnicą, że ultrasonografia wymaga umiejętnego przygotowania merytorycznego i praktycznego. Edukacja, trening, oraz odpowiednie doświadczenie w połączeniu z pokorą, pozwolą w pełni wykorzystać dobrodziejstwa tej formy diagnostyki.
W związku z tym będziemy chcieli zaplanować dla Was kilka paneli dyskusyjnych, w których dość kontrowersyjnie porozmawiamy o „za i przeciw” oraz „o błędach” w diagnostyce ultrasonograficznej u pacjentów w stanach zagrożenia życia. Powrócimy do panelu poświęconego ultrasonografii przedszpitalnej oraz edukacji ultrasonograficznej.

Kolejnym równie wartościowym elementem będzie panel case study – gdzie w ujęciu teoretycznym omówimy ważne i praktyczne elementy wykorzystania ultrasonografii.Planujemy organizację warsztatów praktycznych z wykorzystania ultrasonografii w stanach zagrożenia życia, które odbędą się przed, jak i w czasie trwania konferencji.

Do zobaczenia w Krakowie!
Tomasz Górecki, organizator
reklama

Sklep

Najnowszy numer czasopisma<br />
Na Ratunek 5/2022<br />
<br />
<br />
<br />
<br />

Najnowszy numer czasopisma
Na Ratunek 5/2022
20,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Standardy postępowania w ratownictwie medycznym<br />
część 2 <br />
<br />
<br />

Standardy postępowania w ratownictwie medycznym
część 2


44,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Długopis pediatryczny PediPen PRO <br />
<br />
<br />
<br />
<br />

Długopis pediatryczny PediPen PRO
29,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Elektrokardiografia w praktyce. Interpretacja i analiza przypadków w pracy ratownika medycznego (e-book)

Elektrokardiografia w praktyce. Interpretacja i analiza przypadków w pracy ratownika medycznego (e-book)

44,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.