XXVII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna - ratownicy24.pl

XXVII Międzynarodowa Konferencja Kardiologiczna

sprawdź szczegóły

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność serdecznie Państwa zaprosić na organizowaną w dniach 19-23 października 2020 r. XXVII Międzynarodową Konferencję Kardiologiczną „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń” oraz towarzyszące jej XXI Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej.

Tegoroczne spotkanie będzie przebiegało pod hasłem „HEART-TEAM gwarancją nowoczesności, bezpieczeństwa i skuteczności w leczeniu”. Z roku na rok nasi chorzy są coraz trudniejsi, mają coraz więcej chorób towarzyszących, dlatego ich leczenie wymaga współpracy wielu specjalistów. W dobie pandemii współpraca ta nabiera szczególnego znaczenia. Covid19 całkowicie zmienił naszą rzeczywistość, stając się dla wszystkich, a zwłaszcza dla środowiska medycznego dużym wyzwaniem.

Obowiązujący w kraju stan pandemii niejako wymusił, aby w tym roku nasze spotkanie odbyło się on-line, co nie oznacza, że zaproszeni goście będą wirtualni. Wręcz przeciwnie, swój udział zapowiedzieli najlepsi krajowi eksperci – specjaliści kardiolodzy, kardiochirurdzy, anestezjolodzy, a także fizjoterapeuci, którzy zgodzili się przyjąć nasze zaproszenie i „na żywo” podzielić się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem. Od lat staramy się, aby program Konferencji opierał się na zagadnieniach i problemach, z jakimi spotykacie się Państwo w swojej codziennej pracy klinicznej na oddziale, czy w poradni. Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną wiele zaproponowanych tematów omawianych będzie w odniesieniu do Covid19 i jego wpływu na przebieg choroby i jej leczenie. Mocno skupimy także uwagę na najnowszych wytycznych ESC dotyczących postępowania w ostrych zespołach wieńcowych bez uniesienia odcinka ST, migotaniu przedsionków, wrodzonych wadach serca u dorosłych oraz dziedzinie kardiologii sportowej i wysiłku fizycznego u pacjentów ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi.

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.