Kolejne spotkanie z MZ bez udziału Komitetu - ratownicy24.pl

Kolejne spotkanie z MZ bez udziału Komitetu

komitet
fot.iStock

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych opublikował na swoim profilu na Facebooku odpowiedź do Ministra Zdrowia. Wynika z niej, że 21 października nie dojdzie do kolejnego spotkania.

Powodem odmowy jest brak realizacji większości postulatów zgłaszanych przez środowisko. Nie ma ich także w porozumieniu z 13 października br. Jak informuje Komitet, nie są to nowe rozwiązania. Część z nich zapisano w poprzednich porozumieniach kończących protesty. Jednak do dziś nie zostały one zrealizowane.

W związku z brakiem działań, Komitet nie będzie brał udziału w kolejnym spotkaniu, aż do momentu zaproponowania kolejnych rozwiązań wraz z terminem ich realizacji.

Ponadto, według ratowników, nie do przyjęcia jest obecność Przedstawicieli Sekcji Krajowej Pogotowia Ratunkowego oraz Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność”. Dlatego wypracowanie jakichkolwiek rozwiązań z udziałem ww. związków oraz Ministerstwem bez udziału przedstawicieli Komitetu, nie będzie respektowane.

Źródło materiału oraz zdjęć: www.facebook.com/Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.