Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych odwiesza protest - ratownicy24.pl

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych odwiesza protest

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych
Źródło: FB/Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych

Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych poinformował w środę (16 września), że odwiesza protest. Ratownicy zapowiedzieli również zintensyfikowanie działań. Jest to odpowiedź na brak realizacji większości zapisów z porozumienia z 2019 roku.

Ratownicy we wtorek 14 września wystosowali pismo do Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego, w którym pojawiła się następująca treść:
W związku z brakiem realizacji większości zapisów porozumienia z dnia 9.10.2019 oraz poprzednich, decyzją z dnia 15.09.2020 r. informujemy, że z dniem 16.09.2020 r. Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych odwiesza protest i podejmuje działania mające na celu jego zintensyfikowanie.

W rozmowie z portalem politykazdrowotna.com, Piotr Dymon z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników powiedział, że 3 września odbyło się spotkanie w ministerstwie zdrowia. Jak mówi, ratownicy nie dowiedzieli się tam praktycznie niczego nowego i według nich porozumienie w ogóle nie jest realizowane.

– Jedyny postulat jaki jest realizowany, to jest dodatek 1,6 tys. zł, a cała reszta leży. Nie ma ustawy o zawodzie, nie ma nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, więc stwierdziliśmy, że odwieszamy protest. Czekamy na reakcję ministerstwa – podkreślił Dymon.

Zapytany o formę odwieszonego protestu, Piotr Dymon odpowiedział, że nie chce zdradzać szczegółów. Nie będzie to jednak jednorazowa akcja, ale dłuższa forma.

Źródło: https://www.politykazdrowotna.com/, FB/Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.