Komu przysługuje dodatek covidowy? - ratownicy24.pl

Komu przysługuje dodatek covidowy?

dodatek covidowy
istockphoto

Dodatek covidowy będzie działać na innych zasadach. Zmiany są spowodowane ocenianiem poprzedniego systemu jako niesprawiedliwy.

Według nowych zasad personel medyczny będzie rozliczany godzinowo – ile godzin swojej pracy spędził przy pacjencie covidowym. Takie rozwiązanie obowiązuje w całym kraju, dotyczy placówek medycznych, które mają łóżka dla pacjentów z COVID-19. Za każdą godzinę pracy z takim pacjentem, pracownik medyczny otrzyma 100% swojego zasadniczego wynagrodzenia na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej.

Warunki

Żeby pracownik personelu medycznego otrzymał dodatek covidowy, muszą zostać spełnione wszystkie warunki:

  • pracownik wykonuje zawód medyczny,
  • uczestniczy w udzielaniu świadczeń zdrowotnych,
  • ma bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2,
  • pracuje na oddziałach, w których są zapewnione łóżka dla pacjentów zarówno z podejrzeniem zarażenia jak i z potwierdzonym zarażeniem SARS-CoV-2.

Miesięczna kwota dodatku nie może przekroczyć 15 tys. złotych. Za przekazanie bonusowego wynagrodzenia odpowiedzialny jest Narodowy Fundusz Zdrowia.

Źródło: cowzdrowiu.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.