Kraska: nie rozumiem decyzji ws. protestu ratowników medycznych - ratownicy24.pl

Kraska: nie rozumiem decyzji ws. protestu ratowników medycznych

ratowników
źródło: www.medexpress.pl

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska nie widzi żadnej logicznej przyczyny odwieszenia strajku ratowników medycznych. Według niego w 2020 r. na ratownictwo medyczne skierowano dodatkowo 245 mln zł.

Wczoraj informowaliśmy o postulatach jakie wysunął Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych. Podjęto również decyzję o odwieszeniu strajku, której przyczyną okazał się brak realizacji większości zapisów porozumienia zawartego w październiku z Ministerstwem Zdrowia.

Kraska na konferencji prasowej przyznał, że jest nieco zdziwiony tą decyzją. Na początku września na spotkaniu ze związkami i Komitetem Protestacyjnym ustalono kwestię wypełnienia porozumienia. Wiceminister podkreślił również, że pierwszy raz od 9 lat na ratownictwo medyczne skierowano dodatkowe pieniądze – 245 mln złotych. Ponadto ratownicy otrzymali dodatek do pensji w wysokości 1600 zł.

Zaznaczył również, że w resorcie toczą się obecnie prace nad ustawą o zawodzie ratownika medycznego oraz o samorządzie ratowników medycznych. Są one nieco opóźnione ze względu na pandemię. Jednak na najbliższym październikowym spotkaniu ministerstwo ma przedstawić „zarysy” obu tych ustaw.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.