Lepsze warunki pracy dla ratowników - walka wciąż trwa - ratownicy24.pl

Lepsze warunki pracy dla ratowników – walka wciąż trwa

lepsze warunki pracy
www.istockphoto.com

Niedzielski spotkał się z medykami, jednak nie zaprzestają protestów. Chcą mieć lepsze warunki pracy, ale nie chodzi tylko o pieniądze.

Podczas Forum Ochrony Zdrowia w Karpaczu minister Niedzielski i wiceminister Kraska spotkali się z medykami, którzy protestują od początku września.

Przedstawiciele Komitetu Protestacyjno-Strajkowego nie są zadowoleni z przebiegu rozmowy i jej rezultatów. „Nie usłyszeliśmy żadnych konkretnych propozycji, protest pozostaje aktualny” mówią protestujący medycy.

Jakie są postulaty ratowników?

W postulatach znajdują się m.in. podwyżki do 6000 zł wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatek wyjazdowy w wysokości 45% wynagrodzenia zasadniczego. W kwestii pieniędzy to także 6 zł/h za prowadzenie pojazdu uprzywilejowanego i praca w ZRM dwuosobowym bądź na SOR 8zł/h.

Niefinansowe postulaty

Ratownicy żądają Ustawy o Zawodzie i Samorządzie Ratowników Medycznych oraz wprowadzenia do tabeli współczynników osobnego punktu „Ratownik Medyczny”. Postulują też o rozpoczęcie nowelizacji ustawy o systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne. To ma zapewnić lepsze warunki pracy dla wszystkich ratowników.

„Protest jest nadal aktualny. Zapraszamy wszystkich pracowników ochrony zdrowia oraz pacjentów 11 września do Warszawy” powiedział Wojciech Szaraniec.

źródło: www.pulsmedycyny.pl
www.newsweek.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.