"Miałem 20 nocek pod rząd po 12h" - Strona 3 z 5 - ratownicy24.pl

„Miałem 20 nocek pod rząd po 12h”

Jak wiele osób pracowało na platformie wiertniczej jako EMR?

Na każdą platformę wiertniczą przypadał 1 EMR. Pracowałem na największej platformie w Kanadzie, gdzie obok siebie były aż 3 platformy wiertnicze. Więc było tam 3 EMR i dodatkowo ACP (Advanced Care Paramedic), który obstawiał nasze i inne platformy.

Czy oprócz ciebie pracowali tam inni Polacy?

Nie spotkałem tam żadnego Polaka, który pracowałby jako medyk. W zdecydowanej większości kadra składała się z Kanadyjczyków i w mniejszości z Filipińczyków, no i 1 Polaka 🙂

Teraz zrezygnowałeś z tej posady, tak? Czym się w takim razie aktualnie się zajmujesz?

Nie zrezygnowałem, tylko skończyła mi się wiza pracownicza. Przebywałem w Kanadzie od Marca 2014 do Marca 2015r. Aby otrzymać przedłużenie wizy, pozwolenie na pracę, musi być spełnione kilka warunków, m.in. że nie ma Kanadyjczyka, czy stałego rezydenta, który mógłby podjąć tą pracę. Dodatkowo trzeba zdać na odpowiednim poziomie egzamin językowy, mieć licencję w danej prowincji oraz ofertę pracy.

Od 2015 r. po rocznym bezpłatnym urlopie pracuje w ZRM w Dusznikach Zdrój.

Z perspektywy czasu, co było najtrudniejsze w tej pracy?

Przede wszystkim trudne warunki atmosferyczne, koniec roku 2014/2015 i styczeń temperatury spadły do -40 st. odczuwalne do -50st. W tym czasie miałem 20 nocek pod rząd po 12h w pick-upie, dość stresująca praca. Gdy temperatura wzrosła do -15 st. można było mówić o odwilży 🙂

fot. archiwum Rafała
reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.