Minister Zdrowia zdziwiony protestem ratowników - ratownicy24.pl

Minister Zdrowia zdziwiony protestem ratowników

Minister Zdrowia zdziwiony protestem ratowników
fot. PAP/Rafał Guz

Adam Niedzielski stwierdził, że dziwią go protesty środowiska medycznego. Podkreśla, że żaden inny rząd nie wydał tyle pieniędzy na ochronę zdrowia, co obecny.

Minister Zdrowia zaznacza, że przez ostatni rok 8 mld złotych przeznaczyli właśnie na wynagrodzenia dla medyków. Stwierdził także, że ministerstwo dogaduje się z większością pracowników ochrony zdrowia.

Niedzielski odniósł się również do dodatków covidowych. Obecnie otrzymują je tylko placówki, które zajmują się pacjentami chorującymi na koronawirusa. Tym samym, jego zdaniem, medycy, którzy już nie pracują przy osobach zakażonych COVID-19 nie mogą się dziwić, że nie dostają dodatku.

Szef resortu dodał, że aktualnie trwają rozmowy o proporcjach podziału środków. Podkreślił, że pieniędzy potrzebują zarówno personel medyczny (podwyżki wynagrodzeń) jak i pacjenci (skrócenie kolejek do specjalistów). Obecnie najprawdopodobniej dojdzie do podzielenia ich pół na pół.

źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.