Nagrody im. bł. Gerarda wręczone - ratownicy24.pl

Nagrody im. bł. Gerarda wręczone

nagrody im. bł. Gerarda
fot.: https://www.gov.pl/

Minister Zdrowia wręczył nagrody im. bł. Gerarda, patrona ratownictwa medycznego. W tym roku otrzymali je: dr n. med. i n. o zdr. Jolanta Majer, Jarosław Luboński, Krzysztof Kuriata oraz dr hab. n. med. Łukasz Szarpak.

W ramach obchodów Dnia Ratownictwa Medycznego, 13 października wiceminister Waldemar Kraska wręczył nagrody im. bł. Gerarda osobom zasłużonym dla Systemu Polskie Ratownictwo Medyczne.

W tym wyjątkowym dniu dla ratownictwa medycznego dziękujemy całemu środowisku za bardzo ciężką pracę – mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. – Jestem jednym z Was. Wiem jaka to jest ciężka praca, zwłaszcza w ostatnim czasie, gdy walczycie z epidemią koronawirusa. Ratujecie innym życie, ale także ryzykujcie, że Wy zostaniecie zakażeni. Dlatego tym bardziej chciałbym złożyć na Wasze ręce szczególne podziękowania dla wszystkich ratowników medycznych za pracę w tym trudnym czasie – dodał. 

W tym roku nagrody otrzymali:

  • dr n. med. i n. o zdr. Jolanta Majer – lekarz, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii oraz specjalista z zakresu medycyny ratunkowej, konsultant wojewódzki dla województwa śląskiego w dziedzinie medycyny ratunkowej.
  • Jarosław Luboński – lekarz koordynator Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Od wielu lat zaangażowany w pozyskiwanie dla pogotowia niezbędnego sprzętu oraz środków, dzięki którym pracownicy pogotowia maja możliwość uczestnictwa m.in. w konferencjach i kursach.
  • Krzysztof Kuriata – dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Warmiński-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. Nagroda ta została przyznana w kategorii Osoby i instytucje wspierające System Państwowe Ratownictwo Medyczne.
  • dr hab. n. med. Łukasz Szarpak – wykładowca zatrudniony w Zakładzie Medycyny Ratunkowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz na stanowisku kierownika Centrum Symulacji Medycznej i Prodziekana Wydziału Medycznego w Uczelni Łazarskiego, biegły sądowy.

Źródło: https://www.gov.pl/

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.