Nowe ambulanse w Białymstoku - ratownicy24.pl O tym się mówi

Nowe ambulanse w Białymstoku

Ratownicy w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku otrzymali nowy sprzęt, w tym trzy nowe ambulanse.

Nowe ambulanse w Białymstoku
www.istockphoto.com

Koszt zakupu wyniósł 1,4 mln złotych i prawie w całości został pokryty z budżetu województwa. Ratownicy są wdzięczni za wsparcie, również innym instytucjom oraz osobom prywatnym, które oferują pomoc.

„Cały czas przekazywaliśmy środki na zakup sprzętu, ambulansów, na doposażenie – to forma podziękowań. Dziękuję personelowi medycznemu, ratownikom, pielęgniarkom za to, co dotychczas dla nas zrobiliście, że możemy na Was liczyć podczas pandemii. Za to, że dbacie o nasze zdrowie” – czytamy wypowiedź Artura Kosickiego, marszałka województwa podlaskiego na stronie bia24.pl.

Nowe ambulanse to nie wszystko, ponieważ ratownicy otrzymali  35 sztuk pomp infuzyjnych jednostrzykawkowych oraz urządzenie do automatycznej kompresji klatki piersiowej. Nowoczesny sprzęt pomoże zapewnić bezpieczeństwo pacjentom, szczególnie w czasach pandemii.

źródło: www.bia24.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.