Nowe karetki m.in. w Zamościu. Wręczono odznaki - ratownicy24.pl

Nowe karetki m.in. w Zamościu. Wręczono odznaki

Nowe karetki trafiły do Zamościa, Szczebrzeszyna, Frampola oraz Miączyna. Wydarzenie miało charakter uroczysty.

Nowe karetki trafiły do Zamościa, Szczebrzeszyna, Frampola oraz Miączyna.
Fot. www.lublin.uw.gov.pl

W miniony wtorek w Zamościu na Rynku Wielkim odbyła się uroczystość związana z zakupem nowych ambulansów, które wykonano na bazie pojazdów Renault Master. Zakup czterech nowych karetek wyniósł pogotowie ponad 2,5 mln złotych. Jednak część kwoty, a mianowicie 300 tys. złotych przekazała spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Zakup nowych karetek był konieczny, gdyż przepisy wymagają, by nie były one starsze niż 5 czy 6 lat – tłumaczył Dyrektor Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego Transportu Sanitarnego w Zamościu Damian Miechowicz.

24 pracowników służby zdrowia z województwa lubelskiego (w tym pielęgniarki i ratownicy medyczni) otrzymało odznaki „za zasługi dla ochrony zdrowia”. Wręczył je wojewoda lubelski Lech Sprawka w imieniu ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

– Dziękuję za służbę. To nie jest wykonywanie zawodu, to pełnienie służby, wręcz misji. Przede wszystkim dziękuję za to, że w tych najtrudniejszych momentach w II i III fali, udało się na terenie województwa lubelskiego uniknąć drastycznych problemów – powiedział wojewoda lubelski.

Źródło: www.lublin112.pl
www.lublin.uw.gov.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.