Nowe rozwiązania w kwestii zarobków medyków - ratownicy24.pl

Nowe rozwiązania w kwestii zarobków medyków

rozwiązania
fot. Unsplash

Minister Zdrowia Adam Niedzielski do końca lutego ma wypracować nowe rozwiązania w kwestii wynagrodzeń medyków. Tłumaczy, że nadszedł czas na ich uporządkowanie.

Niedzielski powiedział, że rozpoczął już dialog z całym środowiskiem medycznym, w tym z pracodawcami, związkami zawodowymi oraz izbami samorządowymi.

Szef resortu chce uporządkować przede wszystkim kwestie dodatków, które są wypłacane obok świadczeń zasadniczych i niejednokrotnie płacone w wycenach świadczeń, które otrzymują szpitale. Obecnie są dodatki, które rekompensowały wolniejszy wzrost wynagrodzeń, a także tzw. dodatki covidowe.

Chcemy uporządkować sytuację, uprościć rozwiązania, gwarantując wzrost wynagrodzeń i jednocześnie stworzyć przejrzysty system płac – zaznacza Niedzielski.

Ustawa o najniższym wynagrodzeniu definiuje najniższe wskaźniki. Resort prowadzi teraz dialog na temat tego jak te wskaźniki powinny się kształtować. Chodzi głównie o zapewnienie rzetelnej i uczciwej partycypacji całego personelu medycznego we wzroście nakładów.

Minister przewiduje, że do końca lutego przedstawi swoje rozwiązanie w tej sprawie.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.