Nowy ambulans na Sądecczyźnie. Zastąpił już wyeksploatowany pojazd - ratownicy24.pl
Reklama
Centrum Triage - Kurs Doskonalący dla ratowników medycznych

Wyszukaj w serwisie

Nowy ambulans na Sądecczyźnie. Zastąpił już wyeksploatowany pojazd

Nowy ambulans na Sądecczyźnie. Zastąpił już wyeksploatowany pojazd
fot. miastons.pl

Podstacja Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Łososinie Dolnej zyskała nową karetkę. Pojazd wzmocni efektywność działań ratowników medycznych na terenie tej gminy oraz w trzech ościennych powiatach: limanowskim, brzeskim i tarnowskim.

Poprzedni ambulans, z którego korzystali ratownicy medyczni z podstacji w Łososinie Dolnej, przejechał łącznie ponad 200 tys. km. Nowoczesny pojazd, który go zastąpił, został już przekazany ratownikom medycznym. Z tej okazji zorganizowano oficjalną uroczystość, której gospodarzem był Andrzej Bodziony, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu nowosądeckiego, a kluczyki do pojazdu wręczył ratownikom medycznym starosta Tadeusz Zaremba.

Inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców

Zakup nowego ambulansu to koszt w wysokości 630 tys. zł, z czego 100 tys. zł pochodzi ze środków finansowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Resztę pokryło Sądeckie Pogotowie Ratunkowe. W trakcie uroczystości przekazania pojazdu ratownikom medycznym przedstawiciele samorządu zgodnie podkreślali, że jednym z najważniejszych dla nich priorytetów są inwestycje w ratownictwo medyczne i bezpieczeństwo mieszkańców. Warto dodać, że w grudniu ubiegłego roku podobny ambulans trafił do innej podstacji Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Wówczas nowoczesną karetkę odbierali ratownicy medyczni z Grybowa.

Źródło: miastons.pl


Wykup dostęp do serwisu ratownicy24.pl i korzystaj z materiałów, dzięki którym usprawnisz swoją pracę. Kliknij TUTAJ i dowiedz się więcej!

Reklama
Poznaj nasze serwisy