Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych za nami - ratownicy24.pl

Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych za nami

kongres
fot. iStock

15-17 października w Krakowie odbył się największy kongres dotyczący ratownictwa medycznego. Ze względu na obostrzenia, zorganizowano go w formie hybrydowej.

W trakcie trzydniowego wydarzenia przeprowadzono prawie 30 wykładów. Dotyczyły one zagadnień prawnych, medycznych, psychologicznych, a także tych związanych z epidemią COVID-19.

Podczas sesji inauguracyjnej poruszono kwestię wizerunku ratownika medycznego w mediach oraz pandemii i jej psychologicznych konsekwencji dla medyków. Kolejny dzień dotyczył tematyki wyzwań w opiece przedszpitalnej w związku z koronawirusem. Omówiono m.in współpracę szpitali jednoimiennych z zespołami ratownictwa medycznego.

Wspomniano także o koncepcji zespołów Rescue Task Force w Polsce. Jest to temat burzliwy i wzbudzający kontrowersje wśród środowisk ratowników medycznych. Dodatkowo odbyła się nowa sesja dotycząca stanów zagrożenia życia i zdrowia w sytuacjach intymnych. Omówiono przypadki kliniczne z pracy lekarza urologa jak również ratownika medycznego.

Ostatni dzień to sytuacje z życia wzięte – postępowanie z pacjentem pediatrycznym (dzieckiem) czy z pacjentami z ostrymi zespołami wieńcowymi w czasach pandemii Covid-19.

Pomimo formy hybrydowej, kongres cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Epidemia oraz niesprzyjające warunki pokazały, że ratownicy medyczni dbają o ustawiczne kształcenie, aby móc jeszcze profesjonalniej walczyć o zdrowie i życie pacjentów.

Źródło: www.rmf24.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.