Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych - ratownicy24.pl

Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych

9. Ogólnopolski Kongres Ratowników Medycznych odbędzie się w Krakowie w dniach 7-9 października. Jest zorganizowany w formie hybrydowej, tak jak w zeszłym roku.

Ogólnopolski Kongres
www.istockphoto.pl

W ciągu trzech dni trwania kongresu, spotkania będą odbywać się stacjonarnie oraz online. Dostępne będą sesje w formie „live”. Ratownicy medyczni będą doskonalić swoją wiedzę w najwygodniejszej dla nich formie.

„W tym roku w programie nie zabraknie tematów związanych z pandemią COVID-19, ale nie chcemy zapominać o tym, z czym zazwyczaj spotykacie się w swojej pracy – kardiologią, pediatrią czy farmakologią. Coś dla siebie znajdą zarówno ratownicy medyczni, pielęgniarki czy lekarze Systemu PRM jak i przedstawiciele wojska czy innych służb.”

Tematy, które prowadzący poruszą podczas sesji, to m.in:

  • Ostra klatka piersiowa
  • Stosowanie przymusu bezpośredniego przez ratowników medycznych – ocena lekarza psychiatry
  • Stany nagłe w ginekologii – fakty czy mity?
  • Sepsa meningokowa – jak nie przeoczyć?
  • Ratownik medyczny w górach wysokich – na przykładzie działań polskich ratowników w górach Gruzji
  • Podsumowanie funkcjonowania motocykli ratunkowych na terenie miasta Łodzi

9. Ogólnopolski Kongres jest także okazją, by zdobyć dodatkowe punkty edukacyjne. Przysługują dla tych, którzy wezmą udział stacjonarnie, jak i online.

Źródło: www.ratownicymedyczni.com

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.