Opole: asortyment medyczny od miasta dla onkologii i ratowników medycznych. - ratownicy24.pl

Opole: asortyment medyczny od miasta dla onkologii i ratowników medycznych.

Miasto Opole przekazało maseczki, rękawiczki oraz alkohol izopropylowy dla Opolskiego Centrum Onkologii i Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Środki te mają pomóc w dalszym prowadzeniu chemioterapii oraz zachować bezpieczeństwo ratowników.

W całej Polsce z dnia na dzień przybywa przypadków zarażenia koronawirusem. Placówki medyczne zużywają znacznie więcej środków ochrony osobistej niż do tej pory, przez co w niektórych szpitalach zaczyna ich po prostu brakować. Aby zapobiegać takim sytuacjom, urząd miasta Opole przekazał do Opolskiego Centrum Onkologii 2500 masek, dwa baniaki 5-litrowe alkoholu izopropylowego oraz 10 opakowań rękawiczek nitrylowych.

W tego rodzaju działaniach nie pominięto również ratowników medycznych. Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego otrzymało 1000 masek i 2 baniaki 5-litrowe alkoholu izopropylowego 99-procentowego. Patrząc na to, jak szybko rozwija się sytuacja w naszym kraju, pomoc ta jest niezbędna dla sprawnego funkcjonowania personelu medycznego.

Źródło: https://nto.pl/

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.