Personel medyczny skierowany do walki z COVID-19 - ratownicy24.pl

Personel medyczny skierowany do walki z COVID-19

personel
fot.iStock

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że część personelu medycznego zostanie przesunięta do walki z epidemią SARS-Cov-2. Oznacza to, że wszystkie dotychczas wykonywane przez nich zadania zostaną odroczone w czasie.

Stale rosnąca liczba przypadków zakażenia koronawirusem wymusiła na resorcie zdrowia całkowitą zmianę strategii.

Niedzielski zaznaczył, że tak jak wyzwaniem na jesień miało być radzenie sobie z nakładającymi się schorzeniami, tak teraz głównym wyzwaniem jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. Dodał, że chciałby uniknąć tej tendencji wzrostowej, którą teraz obserwujemy. Przez to całkowicie zmienia się koncepcja. Nie tylko zwiększona liczba łóżek, respiratorów, ale także zmiana postępowania z infrastrukturą szpitalną. Ministerstwo Zdrowia będzie pracowało nad tym, żeby personel medyczny w znacznie większym stopniu zaangażował się w walkę z pandemią.

W związku z tym część medyków ma zostać przesunięta z dotychczas wykonywanych zadań do walki z epidemią COVID-19.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.