Ponad 603,5 mln zł przeznaczono na dodatki covidowe - ratownicy24.pl

Ponad 603,5 mln zł przeznaczono na dodatki covidowe

dodatki
fot.iStock

Ponad cztery razy więcej placówek i ponad trzy razy więcej pracowników korzysta z dodatków COVID-owych. Jak wygląda ich wypłata?

Pod koniec grudnia wielu medyków nie otrzymało dodatków covidowych. Wynikało to przede wszystkim z opóźnienia w zgłaszaniu ich do otrzymania dodatkowego wynagrodzenia.

Na ten moment pieniądze otrzymało 85 420 pracowników medycznych z 490 placówek medycznych w całej Polsce. Łącznie stanowi to kwotę przeszło 603 mln złotych. Według najnowszych danych, z dodatków najczęściej korzystały pielęgniarki (40 127). Później lekarze (19 606), ratownicy ( 16 834) oraz pozostałe osoby (8 853).

W stosunku do poprzednich miesięcy, liczba ta znacząco wzrosła. Do końca października kwota ta wynosiła 166,6 mln złotych. Środki te trafiły do 124 placówek medycznych, a dodatki otrzymało 24 298 pracowników medycznych.

Jak informuje rzeczniczka NFZ Sylwia Wądrzyk, czas potrzebny na wypłatę dodatkowego wynagrodzenia zależy głównie od jakości i kompletności danych otrzymanych przez Fundusz z placówek medycznych. Jeśli dokumenty nie budzą wątpliwości, Fundusz wypłaca środki na konto placówki bezzwłocznie, w terminie 3 dni roboczych.

Źródło: www.cowzdrowiu.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.