Porozumienie Zawodów Medycznych rozwiązane - ratownicy24.pl

Porozumienie Zawodów Medycznych rozwiązane

porozumienie
fot. iStock

Informacja ta pojawiła się na stronie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Związki jednak zapowiadają dalszą współpracę, ale w innej, „bardziej elastycznej” formule.

W informacji podano, że przedstawiciele związków zawodowych skupiających poszczególne zawody medyczne uczestniczące w Porozumieniu Zawodów Medycznych (PZM) postanowili o zmianie dotychczasowej współpracy. Ponadto od 4 września 2020 roku nikt nie może występować w imieniu Porozumienia, przedstawiać stanowiska i opinii PZM ani posługiwać się znakiem graficznym (logo) PZM. Dotyczy to również stron internetowych.

Nowa współpraca polegać będzie m.in. na bardziej elastycznej formie, która pozwoli na osobne wypracowywanie określonego stanowiska w danej sprawie. Do tej pory musiały być to jednogłośne decyzje wszystkich związków wchodzących w skład Porozumienia.

PZM skupiało kilkanaście związków i organizacji zrzeszających pracowników służby zdrowia, m.in. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy, Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych czy Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych.

Źródło: www. serwisy.gazetaprawna.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.