"Premia covidowa" dla salowych i sanitariuszy - ratownicy24.pl

„Premia covidowa” dla salowych i sanitariuszy

premia
fot.iStock

Salowe, sanitariusze i opiekunowie medyczni pracujący na oddziałach covidowych dostaną jednorazową premię w wysokości 5 tys. zł.

Informację tą przekazała „Rzeczpospolita”. Jak podaje gazeta, taka deklaracja padła z ust ministra zdrowia Adama Niedzielskiego podczas czwartkowego posiedzenia Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia. Jednorazowa premia to odpowiedź na apel personelu pomocniczego w ochronie zdrowia o przyznanie im dodatków covidowych. Przypomnijmy, iż te przysługują lekarzom, pielęgniarkom czy ratownikom medycznym pracującym na oddziałach covidowych.

Pracownicy niemedyczni czują się pokrzywdzeni. Lekarze są w stanie dostać nawet po trzy różne dodatki, a salowe czy sanitariusze mogą otrzymać jedynie jednorazowe świadczenie w wysokości 5 tys. złotych. Dodatkowo zawężenie grupy dodatków jedynie do personelu medycznego wyklucza pozostałych, którzy równie mocno są zaangażowani w zwalczanie pandemii COVID-19. Dlatego tak ważne jest uporządkowanie kwestii dodatków. Obecne bowiem przepisy wprowadzają chaos.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.