Punkty edukacyjne dla ratownika na kierunku pielęgniarstwo - ratownicy24.pl

Punkty edukacyjne dla ratownika na kierunku pielęgniarstwo

Czy ratownikowi medycznemu, który ukończył studia licencjackie i magisterskie na kierunku pielęgniarstwo, przysługuje 20 punktów edukacyjnych na poczet karty doskonalenia zawodowego RM ?

Zdaniem eksperta

Generic placeholder image
Michał Kucap

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 grudnia 2019 r. w sprawie doskonalenia zawodowego ratowników medycznych punkty, o których mowa niestety Panu nie przysługują.
Rozporządzenie określa dokładnie zakres kształcenia ratowników medycznych. W przypadku pielęgniarstwa – uczestnicząc w kursie pielęgniarskim, ratownik punktów edukacyjnych nie otrzyma, gdyż ukończenie w tym momencie tego rodzaju studiów można porównać do ukończenia studiów magisterskich z rachunkowości.
W razie wątpliwości proponuję również złożyć pisemne zapytanie do Urzędu Wojewódzkiego z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii przez Ministerstwo Zdrowia.

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.