Ratownictwo wodne - zmiany w ustawie - ratownicy24.pl

Ratownictwo wodne – zmiany w ustawie

ratownictwo wodne
fot.: Unsplash

We wtorek 13 kwietnia Rada Ministrów przyjęła projekt zmian w ustawie o bezpieczeństwie na obszarach wodnych. Jakie zmiany obejmą ratownictwo wodne?

W projekcie przede wszystkim doprecyzowano definicję ratownika wodnego. Pojawia się tutaj informacja, że taki ratownik posiada co najmniej jedną kwalifikację przydatną w ratownictwie wodnym. Wymagania te spełniają m.in. osoby wykonujące zawody medyczne i doskonalące się zawodowo, w tym lekarze, pielęgniarki i ratownicy systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.

W projekcie ustawy określono także, jakie dokumenty potwierdzają posiadanie kwalifikacji. Ważne jest tutaj uwzględnienie, iż kwalifikacje te muszą być przydatne do działań ratowniczych obejmujących ratownictwo wodne.

Więcej o projekcie ustawy tutaj: https://www.gov.pl/web/premier/projekt-o-zmianie-ustawy-o-bezpieczenstwie-osob-przebywajacych-na-obszarach-wodnych

Źródło: https://www.gov.pl/

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.