Ratownicy na ścieżce sądowej - ratownicy24.pl O tym się mówi

Ratownicy na ścieżce sądowej

Ratownicy na ścieżce sądowej
fot. istockphoto.com

Sprawa zwolnionych ratowników z Przemyśla wciąż w toku. Władze szpitala nie chcą ustąpić, więc medycy postanowili zgłosić się do Sądu Pracy.

W sierpniu dwóch ratowników medycznych, będących również związkowcami, zostało dyscyplinarnie zwolnionych z uwagi na „próbę dezorganizacji pracy w pogotowiu”. Był to bowiem okres, w którym wielu ratowników udawało się na zwolnienia lekarskie w ramach protestu medyków.

Z decyzją szpitala nie zgodzili się zarówno zwolnieni pracownicy, jak i ich koledzy z całego województwa, którzy protestowali w ich sprawie. Sytuacja wciąż się rozwija, na rozmowach z ratownikami władze szpitala uznały, że to pozostali pracownicy chcieli ich zwolnienia. Na następnym spotkaniu związkowcy przedstawili listę podpisów, z której wynika, że większość zatrudnionych tam medyków ich popiera. Dyrekcja uznała wówczas, że nie było mowy o tym, że był to pomysł ratowników.

Związkowcy są już zmęczeni całą sytuacją i chcą wrócić do pracy, jednak nie mają takiej możliwości. Postanowili więc udać się do prokuratory, gdzie złożyli zawiadomienie, w którym wyszczególnili różne nieprawidłowości na pogotowiu, między innymi karetki covidowe, pracę ratowników oraz ich zwolnienia. W drugiej połowie grudnia ma rozpocząć się proces sądowy.

źródło: www.se.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.