Ratownicy w karetkach bez dodatków? - ratownicy24.pl

Ratownicy w karetkach bez dodatków?

Ratownicy wyjazdowi po raz kolejny pominięci w dodatkach. Rząd ignoruje ich głosy.

Ratownicy w karetkach bez wynagrodzeń?
www.istockphoto.com

20 października Senat przyjął poprawki do ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Wynikało z nich między innymi, że ratownicy pracujący na SOR-ach, w centrach urazowych oraz lotniczych pogotowiach otrzymają 30 porc. dodatku. Jednak nie pojawiła się wzmianka o medykach wyjazdowych. 28 października sytuacja uległa zmianie i dodatek z 30 proc. zmniejszył się na 15 proc. W dalszym ciągu jednak nie obejmuje on ratowników pracujących w karetkach.

Podobna sytuacja miała przy wynagrodzeniach podczas walki z pandemią. Wówczas nie otrzymali dodatku 100 proc. ani 5000 zł, jak pozostali ratownicy. Dlatego teraz apelują do władzy o uwzględnieniu ich w najnowszej ustawie. Zaznaczają również, że są gotowi do wzięciu udziału w rozmowach z zespołem trójstronnym.

źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.