Rekrutacja studentów do walki z COVID-19 - ratownicy24.pl

Rekrutacja studentów do walki z COVID-19

rekrutacja
fot.: Unsplash

Minister Zdrowia nakazał rektorom uczelni medycznych przygotowanie list studentów, którzy dobrowolnie podejmą pracę w szpitalach przy zwalczaniu pandemii COVID-19.

Powodzenie rekrutacji zależy przede wszystkim od samych studentów oraz od tego, czy znajdą czas i siły by się dodatkowo zaangażować. Jak tłumaczy jedna ze studentek z nauki przecież nikt studentów nie zwolni, a pandemia dodatkowo utrudnia nauczanie.

Listy, o których pilne tworzenie prosi rektorów minister zdrowia Adam Niedzielski, dotyczą „chętnych studentów piątego i szóstego roku z podziałem na kierunki studiów, których wojewoda mógłby skierować do pracy przy zwalczaniu epidemii„. Oni sami nie mają wątpliwości, że chcą pomagać. Pytanie tylko czy pogodzą to z nauką i egzaminami.

W ramach pracy zaliczone im zostaną praktyki studenckie. Praktyki te są bezpłatne, natomiast Ci, którzy już wcześniej zaczęli pracować w szpitalach tymczasowych mają otrzymać wynagrodzenie ze środków przekazanych przez wojewodę.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.