Samochody ratownicze TOPR mają ochronę antywirusową - ratownicy24.pl

Samochody ratownicze TOPR mają ochronę antywirusową

samochody ratunkowe TOPR
fot.: iStock

Samochody ratownicze TOPR zostały wyposażone w antywirusowa aparaturę medyczną do dezynfekcji ambulansów i sprzętu narażonego na zakażenie COVID-19.

Zakup specjalistycznego urządzenia został sfinansowany ze środków zebranych przez siepomaga.pl na rzecz pomocy polskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem.

Sprzęt umożliwi szybką i skuteczną eliminację wirusów oraz bakterii poprzez wypełnienie chronionego pomieszczenia „suchą mgłą” cząstek nadtlenku wodoru oraz kationów srebra. Skuteczność tego rodzaju urządzenia możemy określić na podstawie ambulansów, gdzie po około 31 minutach od uruchomienia sprzętu, pojazd jest bezpieczny i gotowy do użycia. Samochody ratownicze TOPR będą dezynfekowane w identyczny sposób.

Jak czytamy na portalu portalgorski.pl, Pamela Wiśniewska z siepomaga.pl powiedziała, że Ratownicy TOPR niosą pomoc, często ryzykują własne życie i zdrowie. W czasie pandemii podobnie jak wszyscy medycy i przedstawiciele służb ratunkowych stanęli w obliczu nowego niewidzialnego zagrożenia, jakim stał się koronawirus. Dlatego postanowiliśmy przekazać ratownikom nowoczesną aparaturę medyczną do dezynfekcji, która z powodzeniem jest stosowana do eliminowania zagrożeń biologicznych m.in. w szpitalach zakaźnych i jednostkach pogotowia ratunkowego .

Z kolei Jan Krzysztof, naczelnik TOPR zaznaczył, że jest to bardzo dobre rozwiązanie stanowiące cenne uzupełnienie stosowanych dotychczas środków do dezynfekcji w TOPR, pozwalające w krótkim czasie przygotować nasze środki transportu i w razie potrzeby również niektóre dyżurki TOPR do ponownego działania.

Źródło: https://www.portalgorski.pl/

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.