Śmigłowiec LPR zamiast karetki - ratownicy24.pl O tym się mówi

Śmigłowiec LPR zamiast karetki

Śmigłowiec LPR zamiast karetki
fot. istockphoto.com

W Warszawie trwa protest ratowników medycznych. Z powodu braków kadrowych oraz braku porozumienia na linii medycy – Ministerstwo Zdrowia część ambulansów nie wyjechała na warszawskie ulice. Zamiast nich lata LPR.

Rzeczniczka prasowa LPR w wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej” oznajmiła, że z powodu braku transportu naziemnego Lotniczego Pogotowie Ratunkowe realizuje inne zgłoszenia niż do tej pory. Poprzednio załogi śmigłowców były kierowane do poważnych wypadków.

W poniedziałek (4.10.2021 r.) śmigłowiec lądował na placu bankowym. Wezwano go do pomocy osobie poszkodowanej w urzędzie.

To nie pierwszy taki przypadek w stolicy. Wcześniej pogotowie lotnicze pomagało po kolizji na placu Konstytucji.

Jest kilka miejsc w Polsce, gdzie karetki nie wyjeżdżają

Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska potwierdził, że obecnie jest kilka miejscowości, w których ambulanse nie wyjeżdżają do pacjentów. Stwierdził także, że wynika to z braku dialogu pomiędzy pracodawcą a ratownikami medycznymi.

Taka sytuacja jest nie tylko w Warszawie ale również w w województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.

źródło: tokfm.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.