SOR w Pabianicach na finiszu - ratownicy24.pl

SOR w Pabianicach na finiszu

sor w Pabianicach
fot.: iStock.com

Nowoczesny SOR w Pabianicach prawdopodobnie już jesienią będzie gotowy na przyjecie pierwszych pacjentów. Jest to jedna z największych inwestycji w dziejach pabianickiego szpitala.

Prace rozpoczęły się w marcu 2019r. Od tego czasu przeprowadzono gruntowny remont. Między innymi wyburzono stare ściany, zmieniono układ pomieszczeń, położono nowe instalacje oraz wymieniono podłogi i sufity. SOR w Pabianicach wyposażono również w nowoczesny sprzęt i meble. Oddział został powiększony do 1000 mkw, co było możliwe dzięki „wchłonięciu” przez SOR pokoi należących do oddziału anestezjologii i intensywne terapii.

Udogodnieniem dla pacjentów i lekarzy jest także przeniesienie pracowni RTG z pierwszego piętra na SOR. Dzięki temu, pacjenci z urazami nie będą musieli przemieszczać się po innych częściach szpitala. Dla personelu oznacza to także oszczędność czasu.

SOR w Pabianicach został wyposażony w nowy sprzęt i meble. Jednym z najnowszych nabytków jest wózek do transportu chorych. W trakcie przewożenia pacjenta możliwe jest monitorowanie jego funkcji życiowych. Zakup został sfinansowany z funduszu prewencyjnego PZU. Utworzono również specjalny fundusz na walkę z COVID-19. Ponadto, personel zostanie wyposażony w specjalne karty otwierające drzwi do oddziałów.

Źródło: http://www.nowezyciepabianic.pl/wp/

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.