Sprzeciw Radnych Miasta Jasła wobec likwidacji ZRM w Jaśle - ratownicy24.pl

Sprzeciw Radnych Miasta Jasła wobec likwidacji ZRM w Jaśle

sprzeciw Radnych Miasta
fot.: iStock.pl

Na stronie mojejaslo.pl opublikowano sprzeciw Radnych Miasta Jasła wobec planów likwidacji Zespołu Ratownictwa Medycznego w Jaśle. Stanowisko Radnych otrzymają do wiadomości: Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Parlamentarzyści z terenu powiatu jasielskiego oraz Starosta Jasielski Adam Pawluś.

W związku z otrzymaną informacją o planowanych zmianach organizacyjnych  państwowego ratownictwa medycznego, skutkujących likwidacją Zespołu Ratownictwa Medycznego w Dziale Pomocy Doraźnej przy Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle oraz planowaną zmianą zasad kontraktowania usług medycznych i wyodrębnienia jednego rejonu operacyjnego na terenie Województwa Podkarpackiego, Rada Miejska Jasła, zwraca się z apelem o niezwłoczne wycofanie się z tej propozycji i utrzymanie funkcjonujących do tej pory rejonów operacyjnych, co daje gwarancję utrzymania dobrego poziomu świadczonych usług medycznych.

Proponowane zmiany skutkować będą zmniejszeniem liczebności zespołów ratunkowych, z funkcjonujących obecnie trzyosobowych do zespołów dwuosobowych, a także spodziewaną redukcją zatrudnienia personelu medycznego jasielskiej stacji pogotowia ratunkowego. 

Podkreślić należy, iż dotychczasowa struktura organizacyjna oparta była na pracownikach – ratownikach medycznych znających topografię, teren i pacjentów z Jasła i powiatu jasielskiego, co zapewniało szybką interwencję pogotowia ratunkowego.

My jako samorządowcy Miasta Jasła przez szereg lat wspieraliśmy finansowo jasielskie pogotowie, w szczególności poprzez zakup karetek oraz wysokiej jakości sprzętu medycznego, który miał służyć mieszkańcom miasta Jasła i powiatu jasielskiego.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za zmianą tej decyzji jest utrata pracy przez ratowników medycznych, którzy narażając swoje życie i zdrowie wykonują pracę w jasielskim pogotowiu. Szczególnie w czasie pandemii COVID-19 nie chcemy by eksperymenty stanowiły zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Jasła i powiatu jasielskiego.

W tym stanie rzeczy kierując się troską o zdrowie mieszkańców naszego regionu apelujemy o wycofanie się z planowanej decyzji.

Źródło: https://mojejaslo.pl/

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.