Święta pod znakiem Covid-19 - ratownicy24.pl

Święta pod znakiem Covid-19

święta pod znakiem Covid-19

Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy podsumował święta pod znakiem Covid-19. To były dwa bardzo ciężkie dni dla zespołów ratownictwa medycznego.

Przez dwie świąteczne doby, karetki pogotowia z WSPR w Bydgoszczy wyjeżdżały ponad 1300 razy. Większość wezwań dotyczyła pacjentów z podejrzeniem bądź stwierdzonym zakażeniem Covid-19.

Święta były pod znakiem COVID-u i wyjazdów do zakażonych pacjentów. Zespoły ratownictwa medycznego były dysponowane praktycznie po całym województwie: Grudziądz, Golub-Dobrzyń, Mogilno, Radziejów. Tutaj duża rola dyspozytorów medycznych i ukłony w ich stronę. Nie musieliśmy czekać pod żadnym szpitalem. Dyspozytorzy medyczni spisali się na medal i profesjonalnie wskazywali szpital, gdzie tych pacjentów przekazaliśmy bez żadnego problemu. Oczywiście były też szpitale oddalone od miejsca wezwania ale trwało to krótko i sprawnie – podsumował Krzysztof Wiśniewski, rzecznik WSPR w Bydgoszczy.

Bardzo ważna rolę w tym ciężkim czasie odgrywają tzw. ambulanse covidowe, które są przeznaczone do transportu pacjentów zakażonych koronawirusem. Pomagają one odciążyć system, zwłaszcza w tak ciężkich okresach jak święta pod znakiem Covid-19.

Źródło: https://www.radiopik.pl/

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.