Szczecin: budowa stacji pogotowia dofinansowana przez rząd - ratownicy24.pl

Szczecin: budowa stacji pogotowia dofinansowana przez rząd

budowa
fot. iStock

Budowę Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie dofinansuje rząd. Dotacja ta to połowa wartości przedsięwzięcia, czyli 26 mln złotych.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak– minister funduszy i polityki regionalnej, poinformowała, że został już tylko ostatni krok do rozpoczęcia budowy, czyli podpisanie umowy pomiędzy wojewodą, a marszałkiem województwa.

Wszystkie inwestycje z obszaru ochrony zdrowia to teraz kwestia nowej perspektywy finansowej. Również Komisja Europejska dorzuca tutaj swój wkład, gdyż Polska otrzyma środki z funduszu odbudowy. Jest to suma rzędu 64 mld euro. Dodatkowo samorządy dostaną w ramach tzw. tarczy ponad 302 mln złotych.

Pieniądze będą przyznawane gminom w formie przelewów na wniosek samorządów. Wysokość przekazanych środków będzie zależała od wartości planowanych przez gminy i powiaty inwestycji. Gminy, powiaty i miasta mogą otrzymać dotacje od 0,5 mln zł do 93,5 mln. W skali województwa najwięcej środków otrzyma Szczecin – 93,5 mln zł; to największa z możliwych kwota dofinansowania.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.