Szczepienia w szpitalu na Stadionie Narodowym - ratownicy24.pl

Szczepienia w szpitalu na Stadionie Narodowym

szczepienia
fot.: iStock

Szczepienia medyków w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym rozpoczęły się w czwartek (7 stycznia) rano. Informację tę przekazał ordynator oddziału zachowawczego dr Jacek Nasiłowski. Władze placówki zamierzają szczepić ok. 300 osób dziennie.

Dr Jacek Nasiłowski wyjaśnił również, że limit szczepień wynika z ograniczonej liczby personelu. W kolejnych tygodniach liczba szczepionych ma zostać zwiększona.

Szczepienia w szpitalu na Stadionie Narodowym przeprowadzane są od godz. 8 do godz 15. W kolejce ustawiają się lekarze, pielęgniarki, medycy z warszawskich placówek.

O planowanych szczepieniach medyków w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym poinformowała w środę Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta z CSK MSWiA. Jak przekazała, lista osób do zaszczepienia w tej turze została już zatwierdzona. Znaleźli się na niej zarówno niezaszczepieni dotąd medycy CSK MSWiA, jak również pracownicy służby zdrowia z innych placówek. – Ich zgłoszenia do szczepienia napływały do CSK MSWiA od drugiej połowy grudnia – wyjaśniła Sołtys.

27 grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy służby zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele.

Źródło: https://www.rynekzdrowia.pl/

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.