Szpital w Zgierzu testuje urządzenie do dezynfekcji
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie jako pierwszy w Polsce testuje urządzenie do dezynfekcji z testem na COVID-19.
Urządzenie w krótkim czasie pozwala nawet na dezynfekcję sal operacyjnych. Maszyna nie używa żadnego czynnika chemicznego. Dekontaminacja odbywa się w czasie rzeczywistym i nie ma tak zwanego okresu karencji. Dodatkowo można w każdej chwili przerwać proces odkażania i pacjent oraz personel szpitala może wejść do pomieszczenia, bo w powietrzu nie ma żadnego czynnika, który mógłby zrobić krzywdę.
Dodatkowym atutem urządzenia jest ksenonowa pulsacyjna lampa ultrafioletowa. Pozwala ona, przy użyciu promieniowania ultrafioletowego, na zabicie wszelkich mikroorganizmów, bakterii, grzybów i wirusów. Jest to pierwsze urządzenie tego typu w Polsce, które pomieszczenie o powierzchni 500 metrów kwadratowych zdezynfekuje w 25 minut.
Do tej pory używano ozonowania czy środków chemicznych, które były rozpylane w pomieszczeniach, gdzie przebywał personel i pacjenci.
Źródło: www. tvp.pl