Terytorialsi szkolili się w zakresie ratownictwa pola walki - ratownicy24.pl

Terytorialsi szkolili się w zakresie ratownictwa pola walki

terytorialsi
Fot. iStock

Jak poinformował WOT, terytorialsi zakończyli kolejną edycję kursu ratownika pola walki w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W szkoleniu brali udział żołnierze bez wykształcenia medycznego.

Kurs Combat Lifesaver jest częścią programu kształcenia indywidualnego terytorialsów. Podczas szkolenia żołnierze zdobywają wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania czynności z zakresu ratownictwa taktycznego, kształtowania poczucia odpowiedzialności za jakość udzielonej pomocy i kształtowania właściwej postawy etycznej w podejmowanych działaniach ratunkowych.

Jak podkreślił w komunikacie kapral Sławomir Lingo, ratownik medyczny i instruktor kursu CSWOT, podczas kursu żołnierze realizowali zadania, które mogą ich spotkać w trakcie realnych działań bojowych. Gdy dochodzi do kontaktu ogniowego z przeciwnikiem, ratownik pola walki jest pierwszą osobą, która udziela rannemu możliwie największej pomocy i przygotowuje go do dalszego leczenia.

Kurs, w którym brali udział terytorialsi, jest certyfikowany przez Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Zakończył się egzaminem przeprowadzonym przez komisję egzaminacyjną z WCKM i przez instruktora z Centrum Szkolenia WOT.

Jak przekazano w komunikacie, WOT postanowił zwiększyć liczbę szkoleń podnoszących umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz działań przedmedycznych. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa społecznego w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia.

Źródło: https://www.tvp.info/

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.