Tragiczny wypadek w Czernikowie - ratownicy24.pl O tym się mówi

Tragiczny wypadek w Czernikowie

fot. Jacek Hejnowicz (facebook.com/JacekHejnowicz)

Dzisiaj rano w województwie kujawsko-pomorskim doszło do tragicznego zdarzenia. Druhowie OSP jadąc do pożaru pojazdem jednostki, zderzyli się z samochodem ciężarowym.

Do wypadku doszło w czwartek (02.12.2021 r.) w miejscowości Czernikowo pod Toruniem. Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, wóz OSP Czernikowo jechał do pożaru sadzy, kiedy zderzył się z samochodem ciężarowym.

Dwie osoby zginęły

Na miejscu zginęli kierowca samochodu gaśniczego oraz siedząca obok niego kobieta. Oboje byli strażakami ochotnikami. Mężczyzna miał 62 lata, kobieta, z zawodu ratowniczka medyczna, jedynie 33.

Natomiast trzej pozostali druhowie są ranni i aktualnie przebywają w szpitalu. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak przekazał w imieniu całej społeczności strażackiej wyrazy głębokiego współczucia dla rodzin zmarłych strażaków. Natomiast dzisiaj podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych parlamentarzyści uczcili pamięć druhów minutą ciszy. Następnie komisja kontynuowała prace nad rządowym projektem ustawy o Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Redakcja „Na ratunku” i serwisu ratownicy24.pl składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłych strażaków.

źródło: interia.pl

reklama
reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.