Trzeci SOR w Opolu ma być gotowy za trzy lata - ratownicy24.pl

Trzeci SOR w Opolu ma być gotowy za trzy lata

O budowie nowego SOR w Opolu mówił wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa oraz prezydent Andrzej Duda. Poza SOR, w nowym budynku będzie również blok operacyjny oraz inne sale mające na celu rozwinięcie działalności tego szpitala.

Na rozbudowę szpitala wojskowego resort obrony ma zamiar przeznaczyć minimum 35 mln złotych.

To wstępna kalkulacja. Nie wiadomo, jak w ciągu kolejnych 2-3 lat, gdy obiekt będzie powstawał, będą kształtować się ceny materiałów i usług budowlanych. Ale jesteśmy gotowi dołożyć kolejne fundusze jeśli tylko będzie trzeba – zapewnia wiceminister z Opola.

Na razie nie wiadomo, ile łóżek będzie znajdowało się na nowych oddziałach. Pewne jest jednak, że nowe oddziały SOR w Opolu będą wymagały zatrudnienia nowej kadry z zewnątrz. W tym aspekcie głównym celem jest zatrzymanie w Opolu lekarzy, którzy ukończą w tym mieście studia, ale również sprowadzić specjalistów „z zewnątrz”.

Atutem nowej inwestycji będzie możliwość wykorzystania jej do edukacji studentów medycyny.

Źródło: https://opole.naszemiasto.pl/

reklama

Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z naszych stron internetowych bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących plików cookies oznacza, że zgadzacie się Państwo na umieszczenie ich w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w Polityce prywatności.